Abracon Corporation ASGTX-P-212.500MHZ-1
ASGTX-P-212.500MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-212.500MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-212.500MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-212.500MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-212.500MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-212.500MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-212.500MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency212.5MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-212.500MHZ-1
Related LinksASGTX-P-21, ASGTX-P-212.500MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-212.500MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-212.500MHZ-1
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 10NS 256PFBGA datasheet.pdf
TEMP CTRL MOD 2 ANALOG 1 ANALOG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf