Abracon Corporation ASGTX-P-24.576MHZ-1
ASGTX-P-24.576MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-24.576MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-24.576MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-24.576MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-24.576MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-24.576MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-24.576MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-24.576MHZ-1
Related LinksASGTX-P-2, ASGTX-P-24.576MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-24.576MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-24.576MHZ-1
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC VIDEO AMP 300MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI5316 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TMW .183 RD 1 1/2 IN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CABLE 10COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf