Abracon Corporation ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
ASGTX-P-25.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-25.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-25.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-25, ASGTX-P-25.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-25.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-25.000MHZ-1-T
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES 630 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 243.6VC P600 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
37POS DIE CAST TOP ENTRY datasheet.pdf