Abracon Corporation ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
ASGTX-P-30.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-30.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-30.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency30MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-30, ASGTX-P-30.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-30.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-30.000MHZ-1-T
CONN TERM BLOCK 12POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DIFF INP 48LQFP datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 2.43A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 53 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 5KW 400V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf