Abracon Corporation ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
ASGTX-P-311.040MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 311.04MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-311.040MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-311.040MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
TypeVCTCXO
Frequency311.04MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-311, ASGTX-P-311.040MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-311.040MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-311.040MHZ-2-T
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 558V 20KA DISC 25MM datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf