Abracon Corporation ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
ASGTX-P-50.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-50.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-50.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-50, ASGTX-P-50.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-50.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-50.000MHZ-1-T
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 14TDFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 600mA (Switch) 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 3POS datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1550 / 10 K / 3% datasheet.pdf
RES 217K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 0.52" datasheet.pdf