Abracon Corporation ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
ASGTX-P-500.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-500.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-500.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-500, ASGTX-P-500.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-500.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-500.000MHZ-2-T
CUTTER SIDE OVAL SEMI-FLUSH 4" datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOD323 datasheet.pdf
BLUETOOTH 2.0 10 MW MODULE datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
0805 10K J62 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf