Abracon Corporation ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
ASGTX-P-51.840MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-51.840MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-51.840MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency51.84MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-51, ASGTX-P-51.840MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-51.840MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-51.840MHZ-1-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.97"L X 2.02"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ARBOR .312 HEX datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
DSUB-ME-CR-KON AWG24-28;AFS3;L10 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf