Abracon Corporation ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 80.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency80MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-P-80., ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-80.000MHZ-1-T2
CONN MALE COAX 3W3K SLD CUP TIN datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 14"W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 6.5A datasheet.pdf
FIXED IND 8.7UH 2.2A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf