Mallory Sonalert Products ASI12N35MQ
ASI12N35MQ picture photo
Mfg. Part Number
ASI12N35MQ
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 12V 14MM SMD
Datasheet Download
ASI12N35MQ.pdf
Availability of ASI12N35MQ
QUANTITY
ASI12N35MQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASI12N35MQ
Internal Part NumberEIS-ASI12N35MQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File3500 Hz Continuous
Standard Package800
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesASI
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 15V
Frequency3.5kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level83dB @ 12V, 10cm
Current - Supply10mA
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads
Size / Dimension14.0mm L x 14.0mm W
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASI12N35MQ
Related LinksASI12, ASI12N35MQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ASI12N35MQ Details Description
Related parts for ASI12N35MQ
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 3MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf