Abracon Corporation ASM-14.7456MHZ-ET
ASM-14.7456MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASM-14.7456MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASM-14.7456MHZ-ET.pdf
Availability of ASM-14.7456MHZ-ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASM-14.7456MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM-14.7456MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASM-14.7456MHZ-ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM-14.7456MHZ-ET
Related LinksASM-14.7, ASM-14.7456MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASM-14.7456MHZ-ET Details Description
Related parts for ASM-14.7456MHZ-ET
LAMP FLOOR 4.1MM DIA 220MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 10KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG 1000' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 36-VTLA datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SLOTTED HDR ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
FEED CAM 2485724 datasheet.pdf
ATTENUATOR 16 DB DC 18GHZ datasheet.pdf