Sullins Connector Solutions ASM15DRMH
ASM15DRMH picture photo
Mfg. Part Number
ASM15DRMH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
ASM15DRMH.pdf
Availability of ASM15DRMH
QUANTITY
ASM15DRMH Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM15DRMH
Internal Part NumberEIS-ASM15DRMH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM15DRMH
Related LinksASM1, ASM15DRMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM15DRMH Details Description
Related parts for ASM15DRMH
CONN SIM CARD HINGED TYPE R/A datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.125" 5MM 3LD datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG STR - SOCKET .5M datasheet.pdf
GT02 TOUCH SCREEN MONO GR/RD/OR datasheet.pdf
CABLE DUCE COVER HINGED SNAP-ON datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf