Sullins Connector Solutions ASM15DTAT
ASM15DTAT picture photo
Mfg. Part Number
ASM15DTAT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ASM15DTAT.pdf
Availability of ASM15DTAT
QUANTITY
ASM15DTAT Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM15DTAT
Internal Part NumberEIS-ASM15DTAT
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM15DTAT
Related LinksASM1, ASM15DTAT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM15DTAT Details Description
Related parts for ASM15DTAT
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-12AWG datasheet.pdf
LED GREEN/RED 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CENTER INSERTION BLADE datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "D" ORG/BLK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 850LM WHT datasheet.pdf
CONN HDR 58POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf