Sullins Connector Solutions ASM25DSES
ASM25DSES picture photo
Mfg. Part Number
ASM25DSES
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET
Datasheet Download
ASM25DSES.pdf
Availability of ASM25DSES
QUANTITY
ASM25DSES Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM25DSES
Internal Part NumberEIS-ASM25DSES
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM25DSES
Related LinksASM2, ASM25DSES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM25DSES Details Description
Related parts for ASM25DSES
IC 20-BIT BUS SWITCH 48-BQSOP datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047S/X 5" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC BUFFER CLOCK 5OUT 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CORD 5POS FEMALE,RA/MALE,RA 1M datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf