Abracon Corporation ASML-10.000MHZ-ET
ASML-10.000MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASML-10.000MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASML-10.000MHZ-ET.pdf
Availability of ASML-10.000MHZ-ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASML-10.000MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASML-10.000MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASML-10.000MHZ-ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASML
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASML-10.000MHZ-ET
Related LinksASML-10., ASML-10.000MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASML-10.000MHZ-ET Details Description
Related parts for ASML-10.000MHZ-ET
CONN HEADER VERT .100 34POS 30AU datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 32-TSOP TO 32-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
POT 150 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC LIU DUAL T1/E1 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MICRO Q F STR 36" MULTI datasheet.pdf