Abracon Corporation ASML-27.000MHZ-T
ASML-27.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASML-27.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASML-27.000MHZ-T.pdf
Availability of ASML-27.000MHZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASML-27.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASML-27.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASML-27.000MHZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASML
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASML-27.000MHZ-T
Related LinksASML-27., ASML-27.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASML-27.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASML-27.000MHZ-T
MODULE SDRAM 256MB 144SODIMM datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS 1.27MM GOLD R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 400A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
9+9 DIL MALE SMT SMT HORIZ CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf