Avago Technologies US, Inc. ASMT-JN32-NVVH1
ASMT-JN32-NVVH1 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-JN32-NVVH1
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4150K 6SMD
Datasheet Download
ASMT-JN32-NVVH1.pdf
Availability of ASMT-JN32-NVVH1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASMT-JN32-NVVH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-JN32-NVVH1
Internal Part NumberEIS-ASMT-JN32-NVVH1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jan/2014
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesASMT-Jx3x
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4150K (3800K ~ 4500K)
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm
Flux @ 25°C, Current - Test107 lm (100 lm ~ 114 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test96 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Viewing Angle140°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-JN32-NVVH1
Related LinksASMT-JN, ASMT-JN32-NVVH1 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-JN32-NVVH1 Details Description
Related parts for ASMT-JN32-NVVH1
IDC CABLE - MKC40K/MC40M/MCG40K datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A LPT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf