Abracon Corporation ASPI-0310FS-1R5N-T2
ASPI-0310FS-1R5N-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0310FS-1R5N-T2
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0310FS-1R5N-T2.pdf
Availability of ASPI-0310FS-1R5N-T2
QUANTITY
ASPI-0310FS-1R5N-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0310FS-1R5N-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0310FS-1R5N-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0310FS.pdfASPI-0310FS.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0310FS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation1.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0310FS-1R5N-T2
Related LinksASPI-0310, ASPI-0310FS-1R5N-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0310FS-1R5N-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0310FS-1R5N-T2
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 25.4MMX5.5M datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M STR PF datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf