Abracon Corporation ASPI-0310FS-220M-T2
ASPI-0310FS-220M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0310FS-220M-T2
Brief Description
FIXED IND 22UH 700MA 780 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0310FS-220M-T2.pdf
Availability of ASPI-0310FS-220M-T2
QUANTITY
ASPI-0310FS-220M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0310FS-220M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0310FS-220M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0310FS.pdfASPI-0310FS.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0310FS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)780 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0310FS-220M-T2
Related LinksASPI-0310, ASPI-0310FS-220M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0310FS-220M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0310FS-220M-T2
LED 2X5MM RA 2-HI GRN LO-I PCMT datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3/4" X 5YD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 80W datasheet.pdf