Vishay/Sprague T86C335K035ESAS
T86C335K035ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C335K035ESAS
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2312
Datasheet Download
T86C335K035ESAS.pdf
Availability of T86C335K035ESAS
QUANTITY
T86C335K035ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C335K035ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C335K035ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C335K035ESAS
Related LinksT86C335, T86C335K035ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C335K035ESAS Details Description
Related parts for T86C335K035ESAS
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Panel Mount IDC datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG BLK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16A PG16 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REDRIVER USB 3.0 2CH 20TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 50X50BGA datasheet.pdf
SSD 1.8" SATA 32GB PE SLC COM datasheet.pdf
22UF 25V 6.3X7 85C RAD datasheet.pdf