Abracon Corporation ASPI-0312FS-330M-T2
ASPI-0312FS-330M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0312FS-330M-T2
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 330MA 1.03 OHM
Datasheet Download
ASPI-0312FS-330M-T2.pdf
Availability of ASPI-0312FS-330M-T2
QUANTITY
ASPI-0312FS-330M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0312FS-330M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0312FS-330M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0312FS.pdfASPI-0312FS.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0312FS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating330mA
Current - Saturation310mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.03 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0312FS-330M-T2
Related LinksASPI-0312, ASPI-0312FS-330M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0312FS-330M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0312FS-330M-T2
CAP CER 1600PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
34+34 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf