Abracon Corporation ASPI-0412FS-3R3M-T4
ASPI-0412FS-3R3M-T4 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0412FS-3R3M-T4
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.12A 143 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0412FS-3R3M-T4.pdf
Availability of ASPI-0412FS-3R3M-T4
QUANTITY
ASPI-0412FS-3R3M-T4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0412FS-3R3M-T4
Internal Part NumberEIS-ASPI-0412FS-3R3M-T4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0412FS.pdfASPI-0412FS.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0412FS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.12A
Current - Saturation1.72A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)143 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0412FS-3R3M-T4
Related LinksASPI-0412, ASPI-0412FS-3R3M-T4 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0412FS-3R3M-T4 Details Description
Related parts for ASPI-0412FS-3R3M-T4
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.7A 16MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf