Abracon Corporation ASPI-0428S-151M-T
ASPI-0428S-151M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0428S-151M-T
Brief Description
FIXED IND 150UH 240MA 1.35 OHM
Datasheet Download
ASPI-0428S-151M-T.pdf
Availability of ASPI-0428S-151M-T
QUANTITY
ASPI-0428S-151M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0428S-151M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0428S-151M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0428S.pdfASPI-0428S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0428S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating240mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.35 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0428S-151M-T
Related LinksASPI-042, ASPI-0428S-151M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0428S-151M-T Details Description
Related parts for ASPI-0428S-151M-T
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 280MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf