Abracon Corporation ASPI-0630HI-100M-T15
ASPI-0630HI-100M-T15 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0630HI-100M-T15
Brief Description
FIXED IND 10UH 3A 105 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0630HI-100M-T15.pdf
Availability of ASPI-0630HI-100M-T15
QUANTITY
ASPI-0630HI-100M-T15 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0630HI-100M-T15
Internal Part NumberEIS-ASPI-0630HI-100M-T15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0630HI.pdfASPI-0630HI.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0630HI
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreCarbonyl Powder
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)105 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0630HI-100M-T15
Related LinksASPI-0630H, ASPI-0630HI-100M-T15 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0630HI-100M-T15 Details Description
Related parts for ASPI-0630HI-100M-T15
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 2MM WIRE TO WIRE datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf