Abracon Corporation ASPI-0630LR-2R2M-T15
ASPI-0630LR-2R2M-T15 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0630LR-2R2M-T15
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 8A 18.5 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0630LR-2R2M-T15.pdf
Availability of ASPI-0630LR-2R2M-T15
QUANTITY
ASPI-0630LR-2R2M-T15 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0630LR-2R2M-T15
Internal Part NumberEIS-ASPI-0630LR-2R2M-T15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0630LR.pdfASPI-0630LR.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0630LR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreCarbonyl Powder
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating8A
Current - Saturation10A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)18.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0630LR-2R2M-T15
Related LinksASPI-0630L, ASPI-0630LR-2R2M-T15 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0630LR-2R2M-T15 Details Description
Related parts for ASPI-0630LR-2R2M-T15
IC MUX DUAL RF VIDEO 4CH 28-DIP datasheet.pdf
OSC VCO 925-970MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V P2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
16CKT PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf