Abracon Corporation ASPI-0704S-330M
ASPI-0704S-330M picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0704S-330M
Brief Description
FIXED IND 33UH 960MA 170 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0704S-330M.pdf
Availability of ASPI-0704S-330M
QUANTITY
ASPI-0704S-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0704S-330M
Internal Part NumberEIS-ASPI-0704S-330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0704S.pdfASPI-0704S.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0704S
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating960mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0704S-330M
Related LinksASPI-07, ASPI-0704S-330M Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0704S-330M Details Description
Related parts for ASPI-0704S-330M
CAP MICA 750PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 22S 6.10" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK COVER 7POS PRESS datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf