Abracon Corporation ASPI-1306T-330M-T
ASPI-1306T-330M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-1306T-330M-T
Brief Description
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-1306T-330M-T.pdf
Availability of ASPI-1306T-330M-T
QUANTITY
ASPI-1306T-330M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-1306T-330M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-1306T-330M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-1306T.pdfASPI-1306T.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-1306T
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation5.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)66 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-1306T-330M-T
Related LinksASPI-130, ASPI-1306T-330M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-1306T-330M-T Details Description
Related parts for ASPI-1306T-330M-T
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 25NS 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
LED ASSY VERT 3MM RED 655NM datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf