Vishay/Dale RER45F1R47RCSL
RER45F1R47RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F1R47RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F1R47RCSL.pdf
Availability of RER45F1R47RCSL
QUANTITY
RER45F1R47RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F1R47RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F1R47RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F1R47RCSL
Related LinksRER45F1, RER45F1R47RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F1R47RCSL Details Description
Related parts for RER45F1R47RCSL
RES 2.2M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 5/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 125MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
5X3 MTE RCPT SR PLAIN .100CL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
PANEL STEEL 22.2X28.2" WHT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf