Abracon Corporation ASPI-1306T-4R7M-T
ASPI-1306T-4R7M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-1306T-4R7M-T
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-1306T-4R7M-T.pdf
Availability of ASPI-1306T-4R7M-T
QUANTITY
ASPI-1306T-4R7M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-1306T-4R7M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-1306T-4R7M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-1306T.pdfASPI-1306T.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-1306T
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating6A
Current - Saturation13A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)18 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-1306T-4R7M-T
Related LinksASPI-130, ASPI-1306T-4R7M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-1306T-4R7M-T Details Description
Related parts for ASPI-1306T-4R7M-T
JUMPER-H1505TR/A3049N/X 4" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER SAW 1.9GHZ TD-SCDMA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X21" A MED datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM DUAL datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf