Abracon Corporation ASPI-2510-100M-T2
ASPI-2510-100M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2510-100M-T2
Brief Description
FIXED IND 10UH 550MA 712 MOHM
Datasheet Download
ASPI-2510-100M-T2.pdf
Availability of ASPI-2510-100M-T2
QUANTITY
ASPI-2510-100M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2510-100M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2510-100M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2510.pdfASPI-2510.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2510
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation560mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)712 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2510-100M-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2510-100M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2510-100M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2510-100M-T2
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.27MM SATA REC BKPLN SMT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf