Abracon Corporation ASPI-2512-1R5N-T2
ASPI-2512-1R5N-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2512-1R5N-T2
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.45A 105 MOHM
Datasheet Download
ASPI-2512-1R5N-T2.pdf
Availability of ASPI-2512-1R5N-T2
QUANTITY
ASPI-2512-1R5N-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2512-1R5N-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2512-1R5N-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2512.pdf
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2512
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating1.45A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)105 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2512-1R5N-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2512-1R5N-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2512-1R5N-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2512-1R5N-T2
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
7013771000=COVER RETAINER datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 6"L X 4"W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 347MA 1.68 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM SMD 70POS SHLD datasheet.pdf