Abracon Corporation ASPI-2512-2R2M-T2
ASPI-2512-2R2M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2512-2R2M-T2
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 129 MOHM
Datasheet Download
ASPI-2512-2R2M-T2.pdf
Availability of ASPI-2512-2R2M-T2
QUANTITY
ASPI-2512-2R2M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2512-2R2M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2512-2R2M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2512.pdf
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2512
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation1.55A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)129 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2512-2R2M-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2512-2R2M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2512-2R2M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2512-2R2M-T2
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
REWORK SYSTEM CONTROL UNIT ONLY datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
RES 1.85K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf