Abracon Corporation ASPI-3012S-4R7N-T
ASPI-3012S-4R7N-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-3012S-4R7N-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.24A 120 MOHM
Datasheet Download
ASPI-3012S-4R7N-T.pdf
Availability of ASPI-3012S-4R7N-T
QUANTITY
ASPI-3012S-4R7N-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-3012S-4R7N-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-3012S-4R7N-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-3012S.pdfASPI-3012S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-3012S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating1.24A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant61MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-3012S-4R7N-T
Related LinksASPI-301, ASPI-3012S-4R7N-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-3012S-4R7N-T Details Description
Related parts for ASPI-3012S-4R7N-T
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 32PS DL TIN PCB datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ HG R-SMA BLK 6.6" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
FERRITE CORE EPO 6.6UH T38 datasheet.pdf
ARBOR CARBIDE CUTTER SHANK 3/8" datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
LEAD MINIPRO SHTHP PVC 0.40 10CM datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf