Abracon Corporation ASPI-4020S-680M-T
ASPI-4020S-680M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4020S-680M-T
Brief Description
FIXED IND 68UH 360MA 1.06 OHM
Datasheet Download
ASPI-4020S-680M-T.pdf
Availability of ASPI-4020S-680M-T
QUANTITY
ASPI-4020S-680M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4020S-680M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4020S-680M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4020S.pdf
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4020S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating360mA
Current - Saturation610mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.06 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant7.7MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4020S-680M-T
Related LinksASPI-402, ASPI-4020S-680M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4020S-680M-T Details Description
Related parts for ASPI-4020S-680M-T
CAP ARRAY 10PF 25V NP0 0504 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 10WSON datasheet.pdf
TIMER RELAY ANALOG 5 SEC 120VAC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANS PNP/NPN 20V 0.3MA CPH6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 105MA 14.2 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TIE 7.7 INCH 18LB UV BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf