Abracon Corporation ASPI-4030S-100M-T
ASPI-4030S-100M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-100M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.5A 100 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-100M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-100M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-100M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-100M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-100M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.95A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-100M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-100M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-100M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-100M-T
RES .015 OHM 1% 5W AXIAL WW datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 40mA Backlight 28-HTSSOP datasheet.pdf
CONN QSFP LOOPBACK ADAPTER 5DB datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf