Abracon Corporation ASPI-4030S-220M-T
ASPI-4030S-220M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-220M-T
Brief Description
FIXED IND 22UH 1A 225 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-220M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-220M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-220M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-220M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-220M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)225 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-220M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-220M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-220M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-220M-T
IC REG BUCK ADJ 2A TO220-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 20PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER LP O-D OUT X2SON5 datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 310VAC datasheet.pdf