Abracon Corporation ASPI-6045S-1R2N-T
ASPI-6045S-1R2N-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-6045S-1R2N-T
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 5.4A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-6045S-1R2N-T.pdf
Availability of ASPI-6045S-1R2N-T
QUANTITY
ASPI-6045S-1R2N-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-6045S-1R2N-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-6045S-1R2N-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-6045S.pdfASPI-6045S.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-6045S
Material - CoreFerrite
Inductance1.2µH
Tolerance±30%
Current Rating5.4A
Current - Saturation8.35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-6045S-1R2N-T
Related LinksASPI-604, ASPI-6045S-1R2N-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-6045S-1R2N-T Details Description
Related parts for ASPI-6045S-1R2N-T
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 100V datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SMT3 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 13.5A 8 MOHM TH datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN SKT 16POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf