Abracon Corporation ASPI-6045S-5R6M-T
ASPI-6045S-5R6M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-6045S-5R6M-T
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 3.15A 29 MOHM
Datasheet Download
ASPI-6045S-5R6M-T.pdf
Availability of ASPI-6045S-5R6M-T
QUANTITY
ASPI-6045S-5R6M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-6045S-5R6M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-6045S-5R6M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-6045S.pdfASPI-6045S.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-6045S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±20%
Current Rating3.15A
Current - Saturation4.15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)29 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant23MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-6045S-5R6M-T
Related LinksASPI-604, ASPI-6045S-5R6M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-6045S-5R6M-T Details Description
Related parts for ASPI-6045S-5R6M-T
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 13/16" datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM60H/MC60F/X datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT-563 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 31 OHM 3.0A 3216 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO204AC datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf