Abracon Corporation ASPI-8040S-680M-T
ASPI-8040S-680M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-8040S-680M-T
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.25A 196 MOHM
Datasheet Download
ASPI-8040S-680M-T.pdf
Availability of ASPI-8040S-680M-T
QUANTITY
ASPI-8040S-680M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-8040S-680M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-8040S-680M-T
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)196 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant4.9MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-8040S-680M-T
Related LinksASPI-804, ASPI-8040S-680M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-8040S-680M-T Details Description
Related parts for ASPI-8040S-680M-T
FUSE GLASS 20MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TRANS NPN 50MA 10V 8GHZ SOT23 datasheet.pdf
METRAL 1000 SIG HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 4POS datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
27000UF 10V 22X50 datasheet.pdf