Stackpole Electronics Inc. ASRM1JA220R
ASRM1JA220R picture photo
Mfg. Part Number
ASRM1JA220R
Brief Description
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ASRM1JA220R.pdf
Availability of ASRM1JA220R
QUANTITY
ASRM1JA220R Order Process
Ship out your order
Specifications of ASRM1JA220R
Internal Part NumberEIS-ASRM1JA220R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductASR/ASRM Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASRM1JA220R
Related LinksASRM1, ASRM1JA220R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ASRM1JA220R Details Description
Related parts for ASRM1JA220R
THERMISTOR 220 OHM NTC 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 9POS .156 TIN datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF 1-5V datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 3CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 140X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SSR HIGHSIDE 40V POWERSO-10 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TB PLG SKT STR(PIP) datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf