Abracon Corporation AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
AST3TQ-25.00MHZ-5-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-25.00MHZ-5-T2.pdf
Availability of AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
QUANTITY
AST3TQ-25.00MHZ-5-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ.pdfAST3TQ.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-55°C ~ 95°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
Related LinksAST3TQ-25., AST3TQ-25.00MHZ-5-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-25.00MHZ-5-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-25.00MHZ-5-T2
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 64-HTQFP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 33.7MM CHASSIS datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32"-6" BLACK datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-50' BLUE datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf