Abracon Corporation AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
Brief Description
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-T-19., AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-T-19.440MHZ-28-T5
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HDR 4POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
IC MON VOLT W/5 UNIV COMP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3K OHM 4SIP datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 270MA 2.05 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 500MW DO35 datasheet.pdf