Abracon Corporation AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000 MHZ LVCMOS SMT
Datasheet Download
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-V-10, AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-V-10.000MHZ-50-C
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 6.5A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 WW datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE USB RS232 WIRE END 1.8M datasheet.pdf
ENCLOSURE 2 DOOR WALLMOUNT datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 250MM 1.32 datasheet.pdf
RES SMD 61.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf