Abracon Corporation AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
Related LinksAST3TQ-V-19.2, AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T2
LCD 4 DIGIT .5" REFL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 350MA MINMELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3W 2728 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf