Abracon Corporation AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-19., AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.440MHZ-28-T5
RAILS PANEL MONTNG 31.50" 1 PAIR datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL 18POS VERT TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 70POS DR TH datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf