Abracon Corporation AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-20., AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
BATTERY LITHIUM 3V COIN 30MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 45DEG 6POS 3.5MM datasheet.pdf
GDT 150V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE ASSY C5E/C5E PLG SCTP 40' datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W datasheet.pdf
RES 500 OHM 1W .01% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SW MINI SPDT SHRT HNG LEVER 250V datasheet.pdf