Abracon Corporation AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-20., AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-20.000MHZ-28-T5
TRANS PNP 40V 1A SOT-89 datasheet.pdf