Abracon Corporation AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576 MHZ LVCMOS SMT
Datasheet Download
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-V-24, AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C
FERRITE EMI PLT 26.42X26.42X1.27 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN HN.D SERIES datasheet.pdf
DEVDEVIL DEV BRD ALPHA 20X4 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 21POS datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
SGE-1510-4-1220A 05000M datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SO datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf