Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-25., AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T5
IC MCU FLASH 32KB 33MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX12X7.4 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 160POS 050 VERT datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 200KHZ 8SO datasheet.pdf
BCF 3.81/04/180F SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf