Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
Related LinksAST3TQ-V-25.0, AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C-T2
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 15.55MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DRAM SODIMM DDR3L 4GB PC3-12800 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 2 datasheet.pdf